Джаванто, КС

Діюча речовина: спіротетрамат, 100 г/л + абамектин, 20 г/л

Еванс, КЕ

Діюча речовина: лямбда-цигалотрин, 50 г/л

Інстрайкер, КЕ

Діюча речовина: ацетаміприд, 150 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л

Катадін, КЕ

Діюча речовина: емамектин бензоат 4,8% + ацетаміприд 6,4%

Кіллітоп, КЕ

Діюча речовина: хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л

Райнер Стар, РК

Діюча речовина: ацетаміприд, 20%

Райнер, ВП

Діюча речовина: ацетаміприд, 20%

Інсектициди

Інсектициди – це група пестицидів, яка застосовується для боротьби та повного знищення шкодочинних комах, а також відлякування чи пом’якшення наслідків їх діяльності. Такі речовини використовуються, перш за все, для боротьби зі шкідниками, що уражають культурні рослини, а також для знищення комах, які переносять, більшою мірою, збудників вірусних хвороб, але також можуть бути переносниками збудників, як бактеріального, так і грибкового походження.

При виборі правильного препарату враховуються такі фактори:

  • вирощувана культура;
  • стадія росту рослин;
  • спосіб дії (контактний; системний);
  • вид шкідника (кліщ, попелиця, гусениці, личинки тощо);
  • термін та спектр дії;
  • спосіб застосування;
  • норма витрат препарату на одиницю площі.

Класифікація інсектицидів

У деяких регіонах шкідники знищують близько 20-30% потенційного врожаю сільськогосподарських культур, а іноді втрати можуть сягати й понад 50 % (в роки масового заселення шкідниками). Частину цих втрат можна зменшити за допомогою інсектицидів.

Вони допомагають сільгоспвиробникам вирощувати більшу кількість врожаю культури, з якого можна отримати більше продуктів харчування, захищаючи посіви від шкідників, хвороб та підвищуючи якість.

Інсектициди класифікують у різний спосіб. Розглянемо основні з показників.

За хімічним складом

Препарати ділять на чотири типи:

  • Неорганічні інсектициди (мінеральні) є сполуками, що містять миш’як, мідь, свинець або ртуть.
  • Органічні інсектициди на основі органічних сполук, що містять хлор, фосфор та мають широкий спектр дії.
  • Бактеріальні інсектициди (мікробні) містять мікроскопічні живі організми (віруси, бактерії, гриби, нематоди) або токсини, які продукують ці організми. Нешкідливі для людей та рослин.
  • Природні інсектициди засновані на екстрактах рослин (нікотин, ротенон та піретрум). Однак з розвитком хімічної галузі, зараз вони майже не використовуються в чистому вигляді.

За способом проникнення

Інсектициди містять контактну, фумігатну, шлункову або системну діючу речовину. Залежно від складу, спостерігається різна дія:

  • Системні інсектициди. Як правило, ними обробляється ґрунт та листова поверхня рослин, щоб препарат проникнув у коріння та листя рослин, відповідно. Як тільки інсектицид потрапляє до рослини, він переміщається у інші її частини: листя, плоди, гілки, утворюючи на поверхні захисний шар. Коли шкідники намагаються з’їсти рослину, то ковтають її разом з отрутою.
  • Контактні інсектициди. Токсичні при прямому попаданні на шкідників. Найчастіше препарат застосовується до декоративних дерев та чагарників у вигляді спрею. Забезпечує швидке знищення цільових шкідників.
  • Кишкові інсектициди використовуються проти комах гризучого типу (колорадський жук, довгоносики, плодожерка тощо), потрапляючи в їх організм разом з їжею.
  • Фуміганти – це дихальні інсектициди, тобто вони потрапляють через дихальні шляхи шкідників. Мають газоподібну форму застосування.

Серед аграріїв та фермерів користуються системні інсектициди Джаванто, КС та Катадін. Вони мають такі переваги:

  1. Захист рослин протягом більшої частини вегетаційного періоду без необхідності повторних обробок. У деяких випадках вони можуть забезпечити до 12 тижнів активної дії.
  2. Системні інсектициди не схильні до розкладання під впливом ультрафіолетового світла і не змиваються під час поливу.
  3. Не залишають на листі чи квітах непривабливих слідів.

За способом застосування

Контактні та системні інсектициди, наприклад, Інстрайкер, КЕ (ацетаміприд, 150 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л) для боротьби зі шкідниками продаються оптом та в роздріб у вигляді гранул, порошків, а також у рідкій формі – концентрати емульсії, суспензії, водорозчинні концентрати). Вони використовуються як на сільськогосподарських підприємствах, так і на невеликих ділянках (сади, городи і навіть кімнатні рослини).

Серед методів застосування можна виділити такі:

  • обприскування робочим розчином;
  • обробіток ґрунту;
  • передпосадкова обробка: замочування насіння, бульб, кореневищ розсади або саджанців у розчині інсектициду;
  • опудрювання рослин;

Механізм дії інсектицидів

Більшість інсектицидів впливають на нервову та м’язову діяльність комах. Насамперед препарат впливає на нейрони, викликаючи дисбаланс натрію/калію, а також перешкоджаючи нормальній передачі нервових імпульсів. В результаті, можна побачити стан шкідника, що характеризується тремором та судомами.

Також є препарати, що впливають на водний баланс, кисневий обмін або процес дозрівання комах.

З якими комахами борються інсектициди?

Кожній вирощуваній культурі притаманні свої шкідники.

  • Кукурудза: попелиця, стеблові метелики, дротяники, озима та бавовняна совки.
  • Зернові: кліщі, листовійки, довгоносик, хрущак.
  • Картопля: колорадський жук, капустянки, моль, луги.
  • Плодові культури: хрущі, довгоносики, щитівки, попелиці тощо.

Також інсектициди ефективно використовуються проти личинок комах та для обробки зерносховищ. В останньому випадку препарат подається до приміщення у вигляді парів чи газів та допомагає подовжити термін зберігання врожаю.

Якщо вашій культурі загрожує лише один конкретний шкідник, обирайте препарати вибіркової дії, вони не завдають шкоди запилювачам, які відіграють важливу роль у розвитку культур.

Також є інсектициди широкої дії. Вони знищують відразу кілька видів комах. Наприклад, препарат Еванс (IFAGRI) – піретроїдний інсектицид широкого спектру дії, який ефективно бореться проти групи шкідників, що атакують пшеницю, ріпак, горох, цукрові буряки.

Де придбати інсектициди?

Від правильного вибору інсектициду багато в чому залежить ваш урожай, тому підійдіть до питання вибору ретельно та відповідально. Ми пропонуємо лише оригінальні інсектициди від британського постачальника IFAGRI.

На сайті представлені якісні препарати для захисту рослин. Широкий асортимент продукції дозволить підібрати найефективніше індивідуальне рішення. Для замовлення необхідно звернутися до нашого дистриб’ютора, який представлений у кожній області України. Здійснюємо доставку по всій Україні.