New

Баскайд, КС

Діюча речовина: піраклостробін, 128 г/л + боскалід, 252 г/л

Букат 500, КС

Діюча речовина: тебуконазол, 500 г/л

Вето 250, КЕ

Діюча речовина: пропіконазол, 250 г/л
New
daifenazol-ifagri

Дайфеназол, КС

Діюча речовина: дифеноконазол, 430 г/л
New

Діканто, КС

Діюча речовина: дифеноконазол, 210 г/л + азоксистробін, 210 г/л

Кларк, ВГ

Діюча речовина: азоксистробін, 500 г/кг
New

Піраклін, КЕ

Діюча речовина: піраклостробін, 250 г/л
New

Флутрол, КС

Діюча речовина: флутріафол, 500 г/л

Фунгіциди

Фунгіцид – це тип пестицидів, який використовується для захисту рослин від збудників хвороб грибкового походження. Препарати ефективно захищають польові, плодові, овочеві, горіхоплідні та польові культури. Застосовуються до насіння і рослин як профілактичний захід, щоб зупинити та знищити збудників грибкового походження, перш ніж він зможуть уразити рослину і поширитися на весь посів культури.

Навіщо використовуються фунгіциди?

Аграріям та садівникам купити фунгіциди необхідно, як мінімум, в таких цілях:

  1. Для захисту насіння при зберіганні, транспортуванні та проростанні;
  2. Для безпеки стиглих культур, ягід, саджанців, квітів та рослин у полі;
  3. Для знищення патогенів та підвищення врожайності;
  4. Для захисту рослин, що знаходяться по сусідству із зараженими культурами.

Фунгіциди ефективно борються зі збудниками хвороб, які викликають поширені захворювання:

  • Іржа: хвороба, при якій на листі з’являються здуття у формі подушечок коричнево-червоного або жовтогарячого кольору.
  • Борошниста роса: збудник проникає в живі клітини рослин і витягує з них поживні соки, залишаючи на листі білий колір. Також часто зустрічається на газонах.
  • Кореневі гнилі: захворювання небезпечне для більшості рослин. Грибки підточують коріння, але це стає помітним на стадії, коли рослина вже починає відмирати. Народна назва гнилі – чорна ніжка.
  • Моніліоз: плодова гниль, вражає переважно кісточкові та насіннячкові культури тощо.

Який фунгіцид вибрати?

Перед тим як купити фунгіциди та використовувати їх, переконайтеся, що корінь ваших проблем полягає у грибкових захворюваннях рослин. Виключіть інші варіанти.

На жаль, інфекції грибкового походження легко переплутати та діагностувати неправильно. Наприклад, грибоподібні організми, включаючи pythium і phytophthora, багато в чому поводяться як гриби. Вони також харчуються рослинними речовинами та викликають схожі симптоми. Однак, якщо ви обробите їх фунгіцидом, це принесе більше шкоди, ніж користі, і не вирішить проблему.

Коли застосовувати фунгіциди?

Щоб фунгіцид був ефективним, його необхідно застосувати до появи грибкового захворювання. Це допоможе створити спеціальний захисний шар, який запобігатиме прикріпленню грибкових захворювань. Іноді процедуру слід повторювати. Особливо у разі частих дощів.

Препарати виробляються у вигляді порошку, гранул, рідини, спреїв, розчинів та застосовуються такими способами:

  1. Протруювання насіння. Використовується для запобігання деяким хворобам, що передаються через ґрунт і насіння. У багатьох випадках сюди ж додають інсектицид, щоб запобігти нападу ґрунтових шкідників.
  2. Просочення ґрунту або обробка борозен при посадці. Здійснюється за допомогою краплинного зрошення або шляхом спрямованого розпилення навколо основи рослини.
  3. Обприскування листя та інших частин рослин, розташованих над землею, для боротьби із зовнішніми факторами.
  4. Ін’єкції в стовбур дерев. Цей спосіб дозволяє швидко і в необхідному обсязі доставляти мікро- і макроелементи у всі частини рослини.
  5. Обприскування в пакувальному цеху вже зібраних плодів для запобігання їх псування при зберіганні.

Види фунгіцидів

Препарат класифікують за різними показниками, розглянемо основні з них:

За способом поширення

  • Контактні фунгіциди (захисні) є засобами, які наносяться на поверхню рослин і вбивають спори та гіфи, тим самим запобігаючи виникненню інфекцій.
  • Системні фунгіциди діють всередині рослини і борються не тільки локально, але й переміщуються рослиною, тим самим захищаючи новий приріст, що з’являється вже після обробки. Прикладом такого препарату є фунгіцид Кларк (IFAGRI).

За типом впливу

  • Профілактичні – запобігають появі грибкової інфекції при завчасному нанесенні.
  • Лікувальні – борються з наслідками вже наявного зараження та допомагають зупинити його поширення.

Є також комбіновані препарати, які поєднують в собі профілактичну та лікувальну дію із захисту культур.

За спектром дії

  • Фунгіциди вузького спектра дії ефективні лише проти кількох видів патогенів. Більшість фунгіцидів вузького спектра дії є системними (це означає, що вони проникають у рослини та мають тривалий термін захисту). Гриби, на які впливають такі препарати, зазвичай, споріднені, тобто мають загальне походження.
  • Фунгіциди широкого спектра дії можна використовувати для боротьби з великою кількістю грибів (часто неспоріднених). Контактні фунгіциди (ті, що залишаються на поверхні рослини та не поглинаються) належать до широкого спектра дії. Такі препарати в більшості випадків включають до складу каптан (група FRAC M4), сірку (група FRAC M2) та манкоцеб (група FRAC M3).

Більшість фунгіцидів, що розробляються сьогодні, мають так званий «одномісний» (локальний) механізм дії. Це пов’язано з меншим потенціалом негативного впливу на навколишнє середовище, у тому числі на людей та інші нецільові організми.

За хімічним складом

  • Органічні фунгіциди – препарати, створені людиною у хімічній промисловості. Вони містять атоми вуглецю у своїй структурі, тому носять таку назву.
  • Хімічні – не містять атоми вуглецю. До їх складу входять неорганічні сполуки на основі іонів сірки або металів, таких як мідь, олово, кадмій та ртуть, які токсичні для грибів.
  • Біологічні препарати живих організмів. До них відносяться триходермін, фітоспорин.

Як захищають фунгіциди?

Фунгіциди вбивають гриби, ушкоджуючи їх клітинні мембрани, зменшуючи активність важливих ферментів або білків, а також втручаючись у ключові процеси, такі як виробництво енергії та дихання.

Фунгіциди не можуть відновити вже пошкоджену тканину, спричинену грибковою інфекцією, тому їх слід використовувати до того, як станеться серйозне зараження.

Стійкість до фунгіцидів

Незважаючи на інтенсивне використання фунгіцидів, грибкові патогени завдають 10-20% втрат врожаю культур. Це частково пов’язано з розвитком стійкості до препаратів, що використовуються.

Рослини протягом кількох років можуть стати несприйнятливими до активних інгредієнтів фунгіцидів, оскільки встигають адаптуватися і виробити імунітет. Саме тому фунгіциди можуть не спрацьовувати належним чином або взагалі перестають діяти.

Ефективним заходом щодо запобігання резистентності є зменшення як кількості, так і частоти застосування препаратів або комбіноване використання кількох фунгіцидів з різними механізмами дії. Звертайте увагу на склад засобів. Наприклад, фунгіцид захист, який є комбінованим, має мінімальні ризики виникнення стійкості до патогенів.

Пам’ятайте, що найкраща стратегія боротьби з хворобами рослин – це насамперед оптимальне використання ресурсів. Перед висіванням переконайтеся, що ґрунт, вода і світло ідеально підходять для культури, що висаджується. Після того, як відбувся посів насіння, обов’язково використовуйте відповідні методи санітарії, добрив та догляду для покращення росту та здоров’я культури. Фунгіциди – це допоміжний спосіб і його потрібно використовувати правильно для отримання результатів.

Перш ніж купити фунгіциди, ознайомтеся з описом на етикетці про рекомендоване використання, спосіб дії та склад. Для отримання додаткової інформації зверніться до наших спеціалістів за телефоном. На сайті представлені фунгіциди для різних сільськогосподарських культур, ми допоможемо вибрати оптимальний варіант.

На нашому сайті представлений широкий спектр фунгіцидів. Товар реалізується як у роздріб, так і великими оптовими партіями у представництвах нашого дистриб’ютора в Україні. Саме там ви можете купити фунгіциди від британського постачальника IFAGRI. Доставка здійснюється по всій Україні.