azofol

Азофол, КС

Діюча речовина: метазахлор, 500 г/л
New
atlando-ifagri

Атландо, РК

Діюча речовина: імазамокс, 40 г/л

Бар’єр, КС

Діюча речовина: метрибузин, 600 г/л

Бентатоп, РК

Діюча речовина: бентазон, 480 г/л
New

Гліфакс 500, РК

Діюча речовина: калійна сіль гліфосату у вигляді кислоти, 500 г/л

Грейнурон, ВГ

Діюча речовина: трибенурон-метил, 750 г/кг

Дифлейм, СЕ

Діюча речовина: 2,4-Д-2-етилгексиловий ефір, 452,42 г/л + флорасулам, 6,25 г/л
alt 1

Дуофайт, ВГ

Діюча речовина: флорасулам, 180 г/кг + трибенурон-метил, 500 г/кг

Квістарт, КЕ

Діюча речовина: хізалофоп-П-тефурил, 40 г/л

Клетстар, КЕ

Діюча речовина: клетодим, 120 г/л

Мезотрекс Ультра, МД

Діюча речовина: мезотріон, 75 г/л + нікосульфурон, 30 г/л

Мезотрекс, КС

Діюча речовина: мезотріон, 480 г/л
New

Монтевахо, КЕ

Діюча речовина: S-метолахлор, 960 г/л

Нікофур Фло, МД

Діюча речовина: нікосульфурон, 40 г/л
New
piraliuks-ekstra

Піралюкс Екстра, РК

Діюча речовина: клопіралід, 267 г/л + піклорам: 67 г/л

Піралюкс, ВГ

Діюча речовина: клопіралід, 750 г/кг

Про-Стар 500, КС

Діюча речовина: прометрин, 500 г/л

Проматріс, КС

Діюча речовина: тербутилазин, 500 г/л

Пронтован, КЕ

Діюча речовина: хізалофоп-П-етил, 125 г/л

Рімастер, ВГ

Діюча речовина: римсульфурон, 250 г/кг

Старт, КЕ

Діюча речовина: пендиметалін, 330 г/л

Тайгедер, КЕ

Діюча речовина: пропізохлор, 720 г/л

Фортендо, КС

Діюча речовина: S-метолахлор 312,5 г/л + тербутилазин 187,5 г/л

Гербіциди

Для початку розберемося з тим, що таке гербіциди. Це тип пестицидів, які використовуються для боротьби з бур’янами. Вони викорінюють небажані рослини шляхом накопичення в них токсичних речовин.

Бур’яни є одними із найсерйозніших шкодочинних об’єктів для більшості сільськогосподарських культур. У всьому світі їх налічується близько 30000 видів. Деякі з них безпечні, але більша частина завдає значний збиток при вирощуванні продовольства.

З бур’янами можна боротися різними способами. До методів боротьби належить сівозміна, агротехніка, польовий моніторинг тощо. Але використання гербіцидів є одним із найефективніших у всьому світі.

Переваги гербіцидів

  1. Знищують бур’яни, не допускаючи їхнього поширення.
  2. Дозволяють засівати поля з меншою обробкою ґрунту, проводити посів у більш ранні терміни та економлять час для виконання інших важливих завдань.
  3. Підвищують врожайність, надаючи рослині можливість розвиватися без конкуренції. Залишені бур’яни агресивно конкурують з іншими рослинами за життєво важливі поживні речовини у ґрунті, простір, воду та сонячне світло.
  4. Гербіциди ефективно і безпечно спрацьовують там, де ручне прополювання є неможливим. Також використовується на близько посаджених культурах, де не діє механічне прополювання.
  5. Економлять ґрунт. Наприклад, фермерам, які вирощують пшеницю без гербіцидів, у середньому потрібно на 25% більше землі, щоб виробити ті ж обсяги продукції, що вирощуються з їх використанням.
  6. Ефективно застосовується проти багаторічних бур’янів, які важко викорінюються та стійко переносять інші методи боротьби з ними.
  7. Вартість позбавлення від бур’янів за допомогою гербіцидів нижча, ніж будь-які інші методи.

Типи гербіцидів

Гербіциди можна класифікувати за багатьма ознаками: спектром контролю бур’янів, хімічних груп, діючих речовин, способів нанесення, часу/методу застосування, вирощуваних культур тощо.

Але глобально їх заведено класифікувати за такими основними категоріями:

За спектром дії

  • Селективні гербіциди знищують певні види бур’янів, залишаючи інші рослини неушкодженими. Особливо корисні при боротьбі з бур’янами на газонах в період вегетації культури.
  • Неселективні гербіциди, як видно з назви, можуть знищувати практично будь-яку рослину. Мають суцільну дію, тому найчастіше застосовуються для повного розчищення території від бур’янів, або ж при передпосівній обробці чи відразу після посіву культури до її сходів.

За часом використання

  • Передпосівні гербіциди: мають вплив безпосередньо на ґрунт та ті види бур’янів, які присутні на момент внесення, та забезпечують фундамент для подальшого росту рослин. При правильному застосуванні з урахуванням багатьох факторів, позбавляють поля від бур’янів на тривалий термін.
  • Досходові гербіциди: наносять на поверхню ґрунту після посіву/посадки культури, до появи її сходів. На бур’ян, що вже вегетує, вони не діють, тому препарати цієї групи найчастіше застосовують у поєднанні з контактними гербіцидами суцільної дії. Такий метод використовується через 3-4 дні після посіву.
  • Післясходові гербіциди: застосовуються, коли рослини вже зійшли. Препарат має вибіркову дію, знищуючи виключно бур’яни, які присутні в посівах культури.

За методом впливу

  • Контактні гербіциди знищують ті рослини, на які потрапляє діюча речовина/робочий розчин. Препарати такого типу популярні, тому що діють швидко, викорінюючи бур’яни лише за кілька днів.
  • Системні гербіциди поглинаються корінням, листям та поширюються по всій рослині. Діюча речовина переміщається всередині стебла разом із соком, тому цей спосіб не має швидкого «нокдаун-ефекту». Швидкість руху діючих речовин робочого розчину рослині багато в чому залежить від температури ґрунту та повітря. Системні гербіциди чудово справляються навіть із багаторічними бур’янами.

Способи застосування гербіцидів

Гербіциди можна вносити різними способами, включаючи штанги для обприскування, самохідні, навісні, повітряні обприскувачі (авіаобприскування), аерозольні розпилювачі, пульверизатори, ранцеві обприскувачі тощо.

Глобально можна виділити такі методи:

  • Змішування з рідиною (як правило, водою) та нанесення обприскувачем. Ці гербіциди продаються у форматі порошків, водорозчинної рідини, суспензій, емульгованих концентратів та вододиспергованої рідини тощо. Такий спосіб допомагає забезпечити рівномірне та щільне покриття, а також налаштувати оптимальні витрати робочого розчину.
  • Розподіл за допомогою механічних розкидачів або вручну. Ці гербіциди мають вигляд гранул, їх застосовують у сухому вигляді.

Де використовуються гербіциди?

Гербіциди використовуються у лісовому господарстві для підготовки вирубок до повторної посадки. У приміських та міських районах їх наносять на газони, зелені ділянки парків, поля для гольфу та інші території. Також гербіциди застосовують у водоймах для боротьби з водяними бур’янами.

Але основна мета застосування гербіцидів – сільське господарство та землеробство. В Україні провідними культурами є зернові та кормові: пшениця, ріпак, кукурудза, соняшник, цукрові буряки, ячмінь соя тощо. Купуйте гербіциди, щоб забезпечити рослинам оптимальні умови для росту і розвитку.

Стійкість до гербіцидів

Стійкість до гербіцидів, як і стійкість до антибіотиків, є звичайним явищем серед бур’янів. Вона з’являється внаслідок надмірного використання певного гербіциду та ґрунтових умов.

Залежно від групи гербіцидів та видів бур’янів, резистентність може виникнути протягом 5-20 років. Для її запобігання, необхідно вжити різних заходів: змішування в баках, сівозміна і поєднання різних методів боротьби з бур’янами, чергування хімічних класів гербіцидів.

Окрім коректного вибору гербіциду, не менш важливою частиною ефективності у боротьбі з бур’янами є правильне застосування самого препарату. Купуючи гербіциди, уважно вивчайте етикетку, оскільки кожен із препаратів унікальний за своїм принципом дії та складом.

Які гербіциди купити?

Щоб розробити ефективну програму боротьби з бур’янами за допомогою гербіцидів, необхідно визначити тип рослин, які шкодять посівам. Кожен гербіцид відрізняється тим, на які бур’яни впливає. Наприклад, існують значні відмінності між методами боротьби з однорічними бур’янами та багаторічними, між озимими та однорічними або між злаковими та широколистими бур’янами.

При неправильному виборі гербіциду є ризик знищити не тільки бур’яни, а й нашкодити культурним рослинам. На нашому сайті представлені високоякісні гербіциди за конкурентними цінами від британського виробника, який вже зарекомендував себе в Україні – IFAGRI.

Зацікавив товар? Купити гербіциди, як і всі інші засоби захисту рослин (ЗЗР), тепер можна швидко та зручно. Оформіть замовлення у найближчому підрозділі нашого дистриб’ютора. Наші консультанти, залежно від вашого запиту (культури, яка вас цікавить, виду бур’янів, сезону, площі), запропонують вам різні варіанти препаратів та способів їх застосування. Здійснюємо доставку в будь-який куточок України.