МайкроСорч Плюс Кукурудза N+P Мобілайзер

Діюча речовина: Фосформобілізуючі, азотфіксуючі бактерії, кристалічний кремнезем, оксид заліза, оксид марганцю, тальк, графіт

МайкроСорч Плюс Соя

Діюча речовина: Bradyrhizobium japonicum USDA 110, 105 КУО/г -<0,1 %, графіт - 10-30 %, кристалічний кремнезем - 1-5 %, оксид заліза - < 0,1 %, оксид марганцю - 0,1-1,0 %, тальк- 15-40 %

Інокулянти

Інокулянти є корисними азотфіксуючими бактеріями (Bradyrhizobia, Azospirillium, Rhizobium) та фосформобілізуючими бактерій роду Pseudomonas, які працюють наступним чином: насіння або ґрунт обробляються перед посівом спеціальною речовиною, яка допомагає утворювати на коренях бобових культур клубеньки з азотом, а фосформобілізуючі застосовуються перед посівом кукурудзи. Вони, в свою чергу, потрапляють від рослин у ґрунт та забезпечують оптимальні умови для зростання. Більше того, як показують дослідження, бобові використовують лише частину виробленого азоту, а решта фіксується у ґрунті для наступних посівів.

Інокулянти особливо рекомендуються, якщо:

  • на земельній ділянці бобова культура раніше ніколи не вирощувалася або це було понад п’ять років тому;
  • бобові вирощувалися, але утворення клубеньків і фіксація азоту були недостатніми;
  • земля раніше ніколи не оброблялася (наприклад, у випадку з пасовищами).

Навіщо використати промисловий інокулянт насіння?

Мета інокуляції насіння полягає в тому, щоб просто дати поштовх природному процесу зростання, прискоривши його і створивши найбільш оптимальні умови для розвитку коренів. Крім того, вона підвищує імунітет рослин, що призводить до більшої врожайності.

При правильній інокуляції, біологічна фіксація азоту в бобових (соя, квасоля, горох, нут, сочевиця тощо) допомагає покрити потреби висадженої культури в азотних добривах. Інокуляція в середньому збільшує врожай на 10-15% та концентрацію білка у продуктах на 40%. Таким чином, віддача цих інвестицій дуже висока.

Кількість фіксованого азоту залежить від виду інокулянта, пори року та умов вирощування. Хоча бактерії можуть зберігатися у ґрунті від 2 до 5 років, рекомендується проводити інокуляцію при кожному новому посіві.

Види інокулянтів

Доступно кілька типів інокулянтів:

  • порошкоподібний
  • гранульований
  • рідкий
  • заморожений концентрат

Також можна купити попередньо інокульоване насіння деяких бобових культур.

Для обробки насіння перед посівом, найчастіше використовують порошкоподібні, гранульовані та рідкі модифікатори. Вони надійні, доступні, прості у використанні та створені для всіх видів бобових. Сухі інокулянти виробляються на основі торфу (стерильного і нестерильного).

Гранульовані інокулянти в першу чергу доступні для великонасінних бобових, включаючи квасолю, сою та арахіс. Такий варіант особливо корисний при посадці насіння, покритого пестицидами, або для насіння з пошкодженою насіннєвою оболонкою, як може бути у випадку з арахісом.

У цілому, для підвищення врожаю культури бобових аграрії використовують як інокуляцію насіння, так і ґрунту. А в деяких випадках вдаються одночасно до обох варіантів.

Інокуляція насіння бобових не обов’язкова, але це найкращий спосіб збільшити врожай та зафіксувати азот у ґрунті. Якщо ви вже вклали кошти в якісне насіння — чому б не зробити так, щоб воно гарантовано реалізувало весь свій потенціал?

Більшість комерційних інокулянтів має або один штам для однієї конкретної культури, або є мультиштамовими, які можуть підходити для більш ніж однієї культури. Перш ніж купити засіб для обробки насіння перед посівом, ретельно вивчіть склад та інструкції із застосування. А краще зверніться до нашого магазину для отримання кваліфікованої консультації.

Кожен з інокулянтів має свої вимоги до поводження та застосування. Такі фактори, як тепло, сонячне світло, вологість, умови зберігання та певні хімічні речовини у складі можуть вплинути на термін служби препарату. Купуйте інокулянти для сої та кукурудзи у нас, і ми підберемо оптимальний спосіб доставки засобу по всій Україні.